Aquacalix

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Bahçeme bir gölet yaptırmak  pahalımıdır ?
AQUACALIX  her bütçeye ve beklentiye karşılık vermeyi  ilke edinmiştir.  4 m² ‘den  başlayan göletleri ve birçok uygulamasıyla her kesime hitap edebilmektedir. 

Bir su peyzajlı bahçeye sahip olmak için hangi yolu izlemeliyim ?
Öncelikle  size en  uygun  su bahçesi uygulamasını belirlemelisiniz. İletişim kısmındaki bilgilerden bize ulaşın. Size en kısa zamanda cevap verilecektir. Ekibimiz adresinize keşif için gelir. Uygulamanın projesi için ön çalışma yapar. Daha sonra kararlaştırılan tarih veya  tarihler arasında uygulamanızı tamamlar.

Bahçemde biyolojik gölet, yapay şelale ve dereyolu birbirine bağlı olarak bulunabilirmi ?
Yapay şelale bir dere yolu ile bahçenizdeki biyolojik gölede dökülebilir. Bu üç uygulamanın birbirine olan uyumu beraber kullanımını destekler.

Göletim çok bakım isteyecek mi ?
Ekosistemli göletler yada biyolojik göletler  yapısı itibariyle  genelde çok sık dışardan müdahale istemez. Ama buna karşın belli dönemlerde rutin kontrol ve bakımları yapılmalıdır.Sitemizin AQUACALIX Servis bölümünde detaylı bilgi bulabirsiniz.

Göletler  çocuklar ve evcil hayvanlar için güvenlimi?
Göletler  çocuk ve evcil hayvanlar  içine düştüğünde çıkabilmeleri  için basamak şeklinde dizayn edilir. Ortalama 1,25m maximum  derinliğiyle ciddi bir risk oluşturmaz. Buna rağmen temkinli ailelere tavsiyemiz  göletsiz  yapay şelale ve çağlayanlar gibi uygulamaları  tercih etmeleri yönündedir. 

 

Balıklarıma kedi yada başka bir yırtıcı zarar verirmi ?
Biyolojik gölet ve ekosistemli gölet uygulamalarımızdaki tasarım balıkların sağlığı ve güvenliği için özel olarak dikkate alınır. Kedi yada diğer kara yırtıcılarının ulaşamayacağı gibi diğer tehlikeler içinde önlemler alınmıştır. Su şelfi, yüksekliği ve dipteki saklanma tünelleri balıklarınızı güvende tutar.

 

Kışın balıklarım soğuktan etkilenir mi ?
Koi balıkları çok zorlu koşullara alışkın bir balıktır. Bazen göletlerin yüzeyinin buz tuttuğu olur .Kışın büyük bölümünü, koi balıkları göletinizin en derin bölgesinde kendileri için tasarlanmış bölümlerde kış uykusunda geçirir. Bu yüzden biyolojik  göleti ısıtmanız yada balıklarınızı göletten başka bir yere ayırmanız gerekmez.

Göletimde sivrisinek , kurbağa ve yılan olacak mı ? 
Çok sık sorulan bir sorudur. Kimse güzel bir yaz akşamını sivrisinek ısırığı ve kurbağa sesiyle bölmek istemez. Uygulamalarımız istenmeyen su canlılarına karşı önlem alınarak düzenlenir. Böylece sivrisinek  kurbağa ve yılan gibi istenmeyen canlılar biyolojik göletlerde üreyemez. Dışarıdan gelen canlılar ise uzun süre konaklamaz.